Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг доимий комиссияси йиғилиши
15 июль ойда халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг Ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича доимий комиссияси йиғилиши бўлиб ўтди. Унда комиссия аъзолари, ҳисобот берувчи, Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши ҳузуридаги Ёшлар маслахат гуруҳи раҳбари Сарвархон Сарварович Иргашев ҳамда Тошкент шаҳар Кенгаши ҳузуридаги эксперт гуруҳи аъзоси Насруллаев Бахтиёр Файзулла ўғли ҳам иштирок этди.
📝 Мазкур комиссия йиғилиши кун тартибига киритилган Ёшлар муаммоларини ўрганиш, уларни ҳал этишга кўмаклашиш, ёш авлоднинг истеъдоди ва қобилиятини ривожлантириш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш чораларини кўришга қаратилган ишлар тўғрисидаги масала юзасидан Ёшлар ишлари агентлигининг Тошкент шаҳар ёшлар ишлари бошқармаси бошлиғи — Набиев Шахзод Рустам ўғли ҳисобот берди.
🔎 Мазкур масала комиссия аъзолари томонидан атрофлича муҳокамаларга сабаб бўлди. Якунда кун тартибига киритилган масала комиссия аъзолари томонидан бир овоздан маъқулланди.

Заседание постоянной комиссии Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов
15 июля состоялось заседание постоянной комиссии Ташкентского городского Кенгаша народных депутатов по вопросам молодёжной политики, культуры и спорта. В нём приняли участие члены комиссии, докладчик, руководитель Молодёжного консультативного совета при Ташкентском городском Кенгаше народных депутатов Сарвархан Сарварович Иргашев, а также член экспертной группы при Ташкентском городском Кенгаше Насруллаев Бахтиёр Файзуллаевич.
📝 По вопросу, включённому в повестку дня заседания комиссии, касающемуся изучения проблем молодёжи, содействия их решению и принятия мер по созданию дополнительных условий для развития талантов и способностей молодого поколения, отчитался начальник Управления по делам молодёжи города Ташкента Агентства по делам молодёжи — Набиев Шахзод Рустамович.
🔎 Данный вопрос вызвал всестороннее обсуждение среди членов комиссии. В итоге вопрос, включённый в повестку дня, был единогласно одобрен членами комиссии.