Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг доимий комиссияси йиғилиши
15 июль ойда халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгашининг Ёшлар сиёсати, маданият ва спорт масалалари бўйича доимий комиссияси йиғилиши бўлиб ўтди. Унда комиссия аъзолари, ҳисобот берувчи, Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши ҳузуридаги Ёшлар маслахат гуруҳи раҳбари Сарвархон Сарварович Иргашев ҳамда Тошкент шаҳар Кенгаши ҳузуридаги эксперт гуруҳи аъзоси Насруллаев Бахтиёр Файзулла ўғли ҳам иштирок этди.
📝 Мазкур комиссия йиғилиши кун тартибига киритилган Ёшлар муаммоларини ўрганиш, уларни ҳал этишга кўмаклашиш, ёш авлоднинг истеъдоди ва қобилиятини ривожлантириш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш чораларини кўришга қаратилган ишлар тўғрисидаги масала юзасидан Ёшлар ишлари агентлигининг Тошкент шаҳар ёшлар ишлари бошқармаси бошлиғи — Набиев Шахзод Рустам ўғли ҳисобот берди.
🔎 Мазкур масала комиссия аъзолари томонидан атрофлича муҳокамаларга сабаб бўлди. Якунда кун тартибига киритилган масала комиссия аъзолари томонидан бир овоздан маъқулланди.

Meeting of the Standing Commission of the Tashkent City Council of People’s Deputies
On July 15, a meeting of the Standing Commission on Youth Policy, Culture and Sports of the Tashkent City Council of People’s Deputies was held. It was attended by members of the commission, the rapporteur, the head of the Youth Advisory Council under the Tashkent City Council of People’s Deputies Sarvarkhan Sarvarovich Irgashev, and a member of the expert group under the Tashkent City Council Nasrullayev Bakhtiyor Fayzulla ugli.
📝 On the issue included in the agenda of the commission meeting regarding the study of youth problems, assistance in solving them, and measures to create additional conditions for the development of talents and abilities of the younger generation, a report was delivered by the head of the Tashkent City Youth Affairs Department of the Youth Affairs Agency — Nabiev Shakhzod Rustam ugli.
🔎 This issue caused a comprehensive discussion among the commission members. As a result, the issue included in the agenda was unanimously approved by the commission members.