Мирзо Улуғбек ҳамда Яккасарой туманларидаги айрим мавзе ва кўчаларни номлаш ва қайта номлаш таклиф этилмоқда.
Географик объектларни номлаш ва қайта номлаш масалалари бўйича Тошкент шаҳар комиссиясига Мирзо Улуғбек ҳамда Яккасарой туманлари ҳокимликларининг туманлар ҳудудидаги айрим мавзе ва кўчаларни номлаш ва қайта номлаш бўйича таклифлари келиб тушган.
Тошкент шаҳар ҳокимлиги, «Географик объектларнинг номлари тўғрисида»ги Ўзбекистон Республикаси Қонунининг 4¹-моддасига мувофиқ, маҳаллий аҳолининг фикрини ўрганиш мақсадида, пойтахт аҳолисини Мирзо Улуғбек ҳамда Яккасарой туманларидаги айрим мавзе ва кўчаларни номлаш ва қайта номлаш юзасидан ўз фикрини https://geonom.tashkent.uz сайтида билдиришга таклиф этади.
Шу билан бирга, аҳоли фикри қуйидаги шаклларда ҳам қабул қилинади:
Оғзаки равишда: +998-71-210-04-13 телефон рақамига (иш кунлари соат 09:00 дан 17:00 гача) мурожаат қилиш орқали;
Ёзма: 100060, Тошкент шаҳар, Чилонзор тумани, Ислом Каримов шоҳкўчаси, 51-уй почта манзилига хат юбориш орқали;
Электрон шаклда: geonom@digitaltashkent.uz электрон почтасига хат юбориш йўли билан.
Маҳаллий аҳоли ўз фикрини жорий йилнинг 25-май кунидан 8-июн кунига қадар билдириши мумкин.
📈 Музокаралар давомида томонлар Тошкент шаҳрини комплекс реновация қилиш, шаҳар инфратузилмасини модернизациялаш ҳамда ...

Предлагается назвать и переименовать некоторые кварталы и улицы Мирзо-Улугбекского и Яккасарайского районов.
В комиссию по вопросам присвоения наименований и переименования географических объектов города Ташкента поступили предложения от хокимиятов Мирзо-Улугбекского и Яккасарайского районов по присвоению наименований и переименованию некоторых кварталов и улиц.
В соответствии со ст. 4¹ Закона Республики Узбекистан «О наименованиях географических объектов», с целью изучения мнения местного населения, хокимият города Ташкента приглашает жителей столицы выразить свое мнение относительно присвоения наименований и переименования некоторых кварталов и улиц Мирзо-Улугбекского и Яккасарайского районов на сайте  https://geonom.tashkent.uz.
Также своё мнение можно выразить одним из нижеследующих способов:
Устно по телефону: +998-71-210-04-13 (в рабочие дни с 09:00 до 17:00);
Письменно, направив письмо по адресу: 100060, г. Ташкент, Чиланзарский район, проспект Ислама Каримова, 51;
В электронной форме, направив письмо на электронную почту: geonom@digitaltashkent.uz
Жители столицы могут выразить своё мнение с 25 мая по 8 июня текущего года.
В рамках официального визита в Китайскую Народную Республику делегация хокимията города Ташкента во главе с хокимом города Шавкатом Умурзаковым провела встречу с руководством компании China Railway Construction Corporation.