Sergelidagi o‘zgarishlar: matbuot nigohida
📍Sergeli tumanida amalga oshirilayotgan bunyodkorlik ishlari, mahallalarda yaratilayotgan qulay sharoitlar, yangi turizm va xizmat ko‘rsatish maskanlari hamda infratuzilmadagi o‘zgarishlar bilan yaqindan tanishish maqsadida markaziy telekanallar, internet nashrlari, bosma OAV va radio vakillari ishtirokida press-tur tashkil etildi.
🧠 Press-tur davomida OAV vakillariga amalga oshirilayotgan loyihalar bo‘yicha batafsil ma’lumotlar taqdim etildi, mutaxassislar bilan ochiq muloqot tashkil qilinib, barcha savollarga atroflicha javob berildi. Shuningdek, media vakillari uchun sifatli foto va videomateriallar tayyorlashga qulay sharoit yaratildi.
🖥Natijada telekanallar orqali 100 mingdan ortiq tomoshabin qamrab olindi, 30 daqiqadan ortiq efir materiali tayyorlandi. Internet nashrlarida materiallar 5 mingdan ortiq ko‘rishlarni to‘pladi, shuningdek, gazeta va radio auditoriyasi uchun ham maxsus materiallar tayyorlandi.
🧑‍💻Press-tur yakunida OAV vakillari tadbirning mazmunli tashkil etilgani, obyektlar haqida yetarli ma’lumot berilgani, ochiq muloqot muhiti yaratilgani va material tayyorlash uchun barcha zarur sharoitlar ta’minlanganini ijobiy baholadilar.

Изменения в Сергелийском районе: взгляд СМИ
📍С целью ознакомления с проводимой в Сергелийском районе работой по благоустройству, созданием комфортных условий в махаллях, развитием новых туристических и сервисных объектов, а также изменениями в городской инфраструктуре был организован пресс-тур с участием представителей центральных телеканалов, интернет-изданий, печатных СМИ и радиостанций.
🧠 В ходе пресс-тура журналистам была представлена подробная информация о реализуемых проектах, организован открытый диалог со специалистами, которые ответили на все интересующие вопросы. Кроме того, для представителей СМИ были созданы необходимые условия для подготовки качественных фото- и видеоматериалов.
🖥По итогам мероприятия материалы, вышедшие на телеканалах, охватили более 100 тысяч зрителей, а общий объём эфирного времени превысил 30 минут. Публикации в интернет-изданиях набрали более 5 тысяч просмотров. Также были подготовлены материалы для печатных изданий и радио.
🧑‍💻По завершении пресс-тура представители СМИ положительно оценили содержательную организацию мероприятия, полноту представленной информации об объектах, открытый формат общения и созданные условия для подготовки материалов.