Bektemir tumanida yana bir ta’lim maskani foydalanishga topshirildi
🏢Bugun Bektemir tumanidagi 290-sonli umumta’lim maktabi yangicha qiyofada o‘quvchilar uchun o‘z eshiklarini ochdi. Maktab hududida 750 o‘rinli yangi o‘quv binosi bunyod etilib, 1975-yilda qurilgan 960 o‘rinli mavjud bino to‘liq ta’mirlandi. Natijada ta’lim dargohining umumiy sig‘imi 1 714 o‘ringa yetkazilib, o‘quvchilar uchun zamonaviy va qulay ta’lim muhiti yaratildi.
🔔Ta’lim dargohida o‘quv jarayonini samarali tashkil etish uchun barcha zarur sharoitlar yaratilgan: shinam sinfxonalar, mashg‘ulot xonalari, zamonaviy oshxona, sport zallari hamda faollar zali o‘quvchilar ixtiyoriga topshirildi.
🇺🇿Maktabning ochilish marosimida Toshkent shahar hokimi o‘rinbosari Durdona Rahimova, mas’ul tashkilotlar rahbarlari, nuroniylar, ota-onalar hamda o‘quvchilar ishtirok etdi.
✔️Tadbir davomida yangilangan maktabda yaratilgan sharoitlar bilan yaqindan tanishilib, o‘quvchilar bilan samimiy muloqot qilindi.
Shahrisabz ko‘chasidagi BRT yo‘lagi foydalanishga topshirildi
04.09.2026, 10:05
Shahrisabz ko‘chasidagi BRT yo‘lagi foydalanishga ...
Toshkent shahrida jamoat transportiga ustuvorlik berish, avtobuslar harakatini tezkor va barqaror tashkil etish maqsadid...
Avtomobillar soni 30 foizga oshdi, ammo tirbandlik 6 ballda saqlandi: YHTEM Vaziyatlar markazi Toshkent transport oqimini qanday boshqarmoqda?
03.09.2026, 10:37
Avtomobillar soni 30 foizga oshdi, ammo tirbandlik...
2026-yil 2-sentabr — yangi o‘quv yilining ilk kunida Toshkent ko‘chalaridagi transport oqimi 24-avgustdagi odatiy ish ku...
Davlat boshqaruvida ochiqlik va shaffoflikni taʼminlash – korrupsiyaning oldini olishning eng samarali mexanizmi
03.09.2026, 09:30
Davlat boshqaruvida ochiqlik va shaffoflikni taʼmi...
Yangi O‘zbekistonda davlat boshqaruvi tizimini ochiqlik, shaffoflik va hisobdorlik tamoyillari asosida tashkil etish dav...
Hurmatli talabalar!
02.09.2026, 17:57
Toshkent shahrida talabalarning kundalik transport harakatini o‘rganish maqsadida qisqa so‘rovnoma o‘tkazilmoqda.📲 Botg...

🏢Today, General Education School No. 290 in Bektemir District opened its doors to students in a new look. A new educational building for 750 places was constructed on the school territory, and the existing building for 960 places, built in 1975, was completely renovated. As a result, the total capacity of the educational institution was brought to 1,714 places, creating a modern and comfortable learning environment for students.
🔔All necessary conditions have been created for the effective organization of the educational process at the institution: cozy classrooms, training rooms, a modern canteen, sports halls, and an assembly hall have been made available to students.
The opening ceremony of the school was attended by Deputy Mayor of Tashkent City Durdona Rakhimova, heads of responsible organizations, elders, parents, and students.
✔️During the event, participants closely familiarized themselves with the conditions created in the renovated school and held a sincere conversation with the students.
Dear students!
02.09.2026, 17:57
A short survey is being conducted in Tashkent city to study students’ daily transport movements.📲 Enter the bot: • sel...