🔔 Bugun yurtimizning barcha maktablarida, xususan, Toshkent shahridagi umumta’lim maktablarida ham “So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbirlari tashkil etildi.
🌏Ushbu tadbirlar bitiruvchilar uchun maktab hayotining muhim bosqichi yakunlanganini ifodalovchi ramziy voqea bo‘ldi. O‘quvchilar yillar davomida bilim bergan ustozlariga minnatdorlik bildirib, maktab davridagi unutilmas xotiralarini yodga oldilar.
🔔Tadbirlarda ota-onalar, pedagoglar va maktab jamoalari ishtirok etib, bitiruvchilarga kelgusi ta’lim va hayot yo‘lida muvaffaqiyatlar tiladilar.
📚“So‘nggi qo‘ng‘iroq” tadbirlari samimiy uchrashuvlar, minnatdorlik so‘zlari va hayajonli lahzalarga boy bo‘ldi. Bitiruvchilar uchun bu kun maktab bilan xayrlashuv, ustozlar uchun esa navbatdagi avlodni katta hayotga kuzatish kuni sifatida yodda qoladi.

🔔 Сегодня во всех школах нашей страны, в том числе в общеобразовательных школах города Ташкента, состоялись мероприятия «Последний звонок».
🌏Эти мероприятия стали символичным событием для выпускников, ознаменовавшим завершение важного этапа школьной жизни. Ученики выразили благодарность учителям, которые на протяжении многих лет давали им знания, и вспомнили незабываемые моменты школьных лет.
🔔В мероприятиях приняли участие родители, педагоги и школьные коллективы, которые пожелали выпускникам успехов в дальнейшей учёбе и жизненном пути.
📚Мероприятия «Последний звонок» прошли в атмосфере тёплых встреч, слов благодарности и волнительных моментов. Для выпускников этот день останется в памяти как прощание со школой, а для учителей — как день, когда они провожают очередное поколение во взрослую жизнь.