Unda Oliy Majlisi Senatining Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qo‘mitasi raisi Eshmuratov Abdulxakim Xushbokovich, hududiy kengash a’zolari, tuman hokimlari, OAV vakillari hamda Toshkent shahar hokimining Komplayens va korrupsiyaga qarshi ichki nazorat bo‘yicha o‘rinbosari M. Mirxamidov ishtirok etdi.
🛡Yig‘ilish davomida Toshkent shahrida korrupsiyaning oldini olish borasida amalga oshirilgan ishlar, “E-qaror” tizimidagi ochiqlik masalalari, rasmiy axborot resurslari faoliyati, “Ochiqlik indeksi” ko‘rsatkichlari hamda jamoatchilik nazoratini kuchaytirish bo‘yicha taklif va tavsiyalar muhokama qilindi.
🧠 Shuningdek, ochiqlikni ta’minlash, davlat organlari faoliyatida shaffoflikni kuchaytirish va aholi bilan muloqot mexanizmlarini yanada takomillashtirish bo‘yicha vazifalar belgilandi.

The meeting was attended by Eshmuratov Abdulhakim Khushbokovich, Chairman of the Committee on Judicial and Legal Issues and Combating Corruption of the Senate of the Oliy Majlis, members of the territorial council, district hokims, media representatives, and M. Mirhamidov, Deputy Mayor of Tashkent for Compliance and Internal Anti-Corruption Control.
🛡 During the meeting, the work carried out to prevent corruption in Tashkent, issues of openness in the “E-qaror” system, the activities of official information resources, the “Openness Index” indicators, and proposals and recommendations for strengthening public control were discussed.
🧠 In addition, tasks were assigned to ensure openness, strengthen transparency in the activities of state bodies, and further improve mechanisms for dialogue with the population.
📈 During the negotiations, the parties discussed prospects for cooperation in the comprehensive renovation of Tashkent,...